Twoja firma w internecie

Twoja firma w internecie czyli pozycjonowanie rybnik jest w miarę świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku....Gdyż jest już teraz wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa,

Dodane: 21-11-2014 09:32
Twoja firma w internecie

pozycjonowanie rybnik

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak oraz o kampaniach AdWords.

Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku....Gdyż jest już teraz wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. SEO to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

pozycjonowanie rybnik

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. Generalnie jest to bardzo proste, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników takich jak obszar gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardzo istotnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, zatem na konkretne efekty trzeba czasami poczekać kilka miesięcy. Istnieje kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest też blackhat seo jest to totalne przeciwieństwo i daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że dużo firm używa tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.